W dniu 21 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Dyrektor szkoły Piotr Bereska podziękował nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i pracę oraz życzył wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe.

której misją jest walka z nowotworami krwi w EKONOMIKU.
W naszej szkole odbyła się 24 kwietnia rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla Fundacji
DKMS.

W dniu dzisiejszym nasz uczennica Kamila Banaszczyk z klasy IA otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Kamila w bieżącym roku szkolnym uzskała najwyższą średnią w szkole. Gratulujemy! Nagrodę dla najlpeszego absolwenta otrzymała Wiktoria Maszczyk z klasy Va.
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5 prezentowała swoją ofertę edukacyjną podczas Dni Piotrkowa
II miejsce w VII edycji konkursu fotograficznego "Piotrkowska przyroda" zajęła Magdalena Gątkowska.
Dnia 14.06.2024r. w naszej szkole odbyło się otwarcie nowoczesnej Ekopracowni. Uroczyste otwarcie uświetnili swoją obecnością pani Katarzyna Glicner-Woźny Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, pan Juliusz Wiernicki Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, pan Dariusz Cecotka przedstawiciel Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskigo, pan Piotr Bereska dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim oraz wicedyrektorowie szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego, Samorządu Uczniowskiego oraz księgowości oraz pomysłodawca i realizator projektu pani Anna Kaźmierczak.

Z ogromną dumą ogłaszamy, że uczeń naszej szkoły, Marcin Brzezowski został uhonorowany prestiżową nagrodą przez Marszałka Województwa Łódzkiego! To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem na ciężką pracę, talent i zaangażowanie, które Marcin wykazał w swojej dziedzinie.

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek wielkich osiągnięć naszego zdolnego ucznia. Gratulujemy Marcin i życzymy dalszych sukcesów!

W tej wyjątkowej chwili towarzyszyli Marcinowi dyrektor naszej szkoły Piotr Bereska i nauczycielka Anna Krasoń-Skibicka

Dnia 30.04 .2024 r. w nadchodzącą 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja oraz zbliżającym się Dniem Flagi młodzież z koła teatralno- dziennikarskiego AURYN  przygotowała słuchowisko  pt. "Konstytucja 3 Maja 1791 roku ,"które przypomniało społeczności EKONOMIKA   jak ważny był to dokument w państwie demokratycznym.
Dnia 30 kwietnia społeczność Ekonomika uczciła 233 rocznicę uchwalenie konstytucji 3 Maja 1791 roku.Młodzież z koła  teatralno- dziennikarskiego przygotowała słuchowisko pt.:" Vivat Maj Trzeci Maj"...
29 i 30 kwietnia 2024r odbył się szkolny turniej piłki nożnej .
Zawody zgromadziły  dużą liczbę kibiców a wszystkie mecze były bardzo emocjonujące.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496
e-mail: zsp5@zsp5.piotrkow.pl

Poniedziałek 15 lipca 2024