W dniu 4 października 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "RÓŻOWEJ ŚRODZIE" w ramach akcji "Październik miesiącem profilaktyki raka piersi" i spotkanie z Piotrkowskimi Amazonkami "Kamilki".

W dniach 17-19.10.23 uczniowie kl. 5B, 4AR, 4G, 3G i 2B pod opieką p. Anny Kaźmierczak oraz p. Anetty Gielec-Szczęsnej byli na wycieczce Średniowiecznym szlakiem.
W tegorocznym tygodniu kariery  w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalski uczestniczyli uczniowie klasy 3B i 3 AR wraz z opiekunami.
W dniu 19.10.2023 roku odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Rafałem Taranowskim - Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Piotrków.
Tematem spotkania z uczniami Ekonomika było bezpieczne zachowanie w lesie.

W dniu 19 października 2023 roku siedmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Oliwia Fogiel, Julia Karaś, Zuzanna Mieszek, Oliwia Pietrzak, Małgorzata Rogalewicz, Weronika Smużna, Agata Wnuk, wraz z opiekunem - panią Justyną Zawadą, uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

23 października 2023r.  uczniowie z klasy 2B,D,H wybrali się z wychowawcami Dorotą Cieślak i Małgorzatą Giler na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych.
Miło nam poinformować, że nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.
To kolejna edycja największego w Polsce Plebiscytu edukacyjnego, który w naszym województwie prowadzi „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany”.
Oprócz zgłoszenia do konkursu naszej Szkoły uczniowie i ich rodzice wytypowali do nagrody Pana Dyrektora i nauczycieli pracujących w ZSP nr 5.
Nominację dla najbardziej zaangażowanych, cenionych i lubianych nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 otrzymali:
  • Pan Dyrektor Piotr Bereska,
  • Pani Monika Poźniak,
  • Pani Katarzyna Jędrzejewska,
  • Pani Agnieszka Błaszczyk,
  • Pani Anna Krasoń-Skibicka,
  • Pani Małgorzata Wochyń - Biernacka,
  • Pani Bogusława Czerwik,
  • Pan Witold Ściegliński,
  • Pani Katarzyna Świątek.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października.
Więcej o plebiscycie na stronie www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

W piotrkowskiej Mediatece w dniu wczorajszym (20.10) odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi piotrkowskich szkół z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.
 W dniu 18 października klasa 4G udała się do Mediateki , gdzie uczestniczyła
w wykładzie dr. hab. Janusza Budzińskiego, profesora Akademii Piotrkowskiej dotyczącego Powstania Styczniowego.

Byli inni i byliśmy My, by wspierać reprezentacje Polski do lat 17 kobiet w meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Estonii.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496
e-mail: zsp5@zsp5.piotrkow.pl

Piątek 19 kwietnia 2024