W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2D/ H mieli przyjemność wzięcia udziału w prelekcji p.Pawła Kendry n/ t wprowadzenia w życie 13.12.1981 roku stanu wojennego.
W dniu 13.12.2023r. dwudziestu uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Matematyka Moja Pasja", organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz Łódzkiego Kuratorium Oświaty przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Patronat nad przedsięwzięciem objął Rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Partnerem strategicznym konkursu jest firma Ericsson.
Uczennice naszej szkoły uczestniczą w projekcie społecznym Singularis | Zwolnieni z Teorii. Tworzą na Instagramie i przekazują informacje o samoakceptacji, umiejętności autoprezentacji i rozwijaniu zdolności osobistych.

W dniu 12.12.2023 odbyły się mistrzostwa miasta w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców... drużyna dziewcząt w składzie Weronika Budzisz, Aniela Czeszek zajęła 3 miejsce...
W dniu wczorajszym w naszej szkole gościliśmy uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi goście wzięli udział w Mikołajkowej sesji zdjęciowej  w naszym atelie fotograficznym, poznali warsztat  pracy fotografa.
07-12-2023

Mikołajki klasy 1B

6 grudnia klasa 1B wraz z wychowawczynią Agnieszką Kłosowicz oraz panią pedagog Magdaleną Kaczmarek wybrała się do kina Helios na film „Napoleon” w reżyserii Ridleya Scotta.
06-12-2023

Dzień Wolontariatu

4 grudnia odwiedzili naszą szkołę wolontariusze z Koła Wolontariatu Szansa, z którymi Ekonomik od lat współpracuje.

1 grudnia 2023 roku odbyła  się VIII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Naszą szkołę repreztowali: Wiktoria Wędzonka z klasy 1a i Wiktor Fogiel z 2a.
W dniu 1grudnia 2023 roku uczniowie klasy 1G, 3D oraz przedstawiciele klasy 3G, wraz z opiekunami: panią Justyną Zawadą i panią Karoliną Zbrożek, uczestniczyli w warsztatach pn. "Stop narkotykom i dopalaczom".
Serdecznie zapraszamy uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych do udziału w turnieju Monopoly! Jeżeli lubisz tę grę, chcesz spędzić trochę czasu w miłej atmosferze z uczniami i nauczycielami z Ekonomika – poproś swojego Nauczyciela, żeby zgłosił Waszą szkołę do udziału w turnieju.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496