Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5
w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Ekonomiczno-Handlowe w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2024

DWUDZIESTOLECIE WSPÓŁPRACY Z JFK-SCHULE ESSLINGEN

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =

W dniu 13 czerwca 2023 roku nasza szkoła i zaprzyjaźniona J.F. Kennedy Schule z Esslingen świętowały 20-lecie współpracy. Uroczysta gala odbyła się w  Mediatece 800-lecia na której spotkali się uczniowie, nauczyciele, a także Dyrektorzy partnerskich szkół. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta oraz dyrektorzy i nauczyciele, którzy ponad dwie dekady temu rozpoczynali współpracę szkół.
W czasie uroczystości swoje gratulacje i dyplomy z okazji 20-lecia wymiany młodzieży przekazała organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży , która od samego początku wspiera inicjatywę oraz Burmistrz Esslingen Pan Jürgen Zieger.
Uroczystość uświetnił koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego, w ramach którego usłyszeliśmy wokalistki operowe, duet akordeonowy oraz kwartet saksofonowy.

Informacje o wydarzeniu pojawiły się również w mediach:
https://www.piotrkow.pl/kultura-i-edukacja-t72/aktualnosci-a108/ekonomik-swietuje-20-lecie-partnerstwa-z-esslingen-r691
oraz
https://www.youtube.com/watch?v=aHqfnUDgEj4