Współpraca z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

Współpracę z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego rozpoczęliśmy 1 października 2024r.
Dzięki porozumieniu o współpracy  i uczestnictwie w programie „Szkoła Patronacka” uczniowie Ekonomika będą mogli m.in. uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Łódzkiego, również w ramach programu Uniwersytet Zawsze Otwarty. Wykłady i spotkania odbywać się będą w budynkach uniwersyteckich, co pozwoli naszym uczniom zapoznać się z akademicką infrastrukturą oraz uczestniczyć w uczelnianych projektach badawczych z zakresu ekonomii, rachunkowości, informatyki ekonomicznej i logistyki.
Wybranych prelekcji gościnnych uczniowie wysłuchają także w murach naszej szkoły, a zainteresowanym kadra akademicka oferować będzie wsparcie merytoryczne z zakresu nie tylko ekonomii i logistyki ale również rozwoju osobistego, budowania ścieżki kariery.
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest największym spośród wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje tutaj ponad 500 pracowników. Działalność naukowa i dydaktyczna realizowana jest w ramach 8 instytutów. Wielu absolwentów i nauczycieli akademickich Wydziału pełniło lub wciąż pełni zaszczytne funkcje w życiu publicznym Polski i w instytucjach Unii Europejskiej.
Główne kierunki badań naukowych koncentrują się – zgodnie z profilem Wydziału – na problematyce ekonomicznej, logistycznej i społecznej, zarówno w skali regionalnej, krajowej, jak i międzynarodowej.