Wspaniałe wieści napłynęły w ostatnim czasie z Mistrzostwa Miasta w Lekkiej Atletyce i międzyszkolnych, indywidualnych biegów przełajowych, które odbyły się we wrześniu na stadionie miejskim w Piotrkowie Trybunalskim.
Mitologia... A może zostać greckim bogiem? Przed takim wyzwaniem stanęły na lekcjach języka polskiego w ostatnim czasie dwie klasy 1A i 1B.

Jaki jest przepis na udany plener z aparatem w ręku udowodniła nam klasa 3G w praktyce pod czujnym okiem swoich nauczycielek pań Anny Krasoń-Skibickiej oraz Iwony Oryńskiej.
Dwukrotnie w miesiącu wrześniu uczniowie Ekonomika, a dokładnie klas 2B i 2G uczestniczyły w niezwykle wartościowych warsztatach i szkoleniach w Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim pt: ”BHP w pierwszej pracy„, które swoim patronatem objął ZUS.

Breaking news!!!
Najnowszy numer Auryn Ekonomik News już dostępny! Dziękujemy wspaniałej REDAKCJI z redaktor naczelną Alicją Nowak 4B na czele!
Pamiętajcie, że artykuły można przeczytać obok sali nr 9.
Dnia 29 września 2023 r. uczniowie klasy IV G wzięli udział w Dniu Otwartym Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku wydarzenie nawiązywało do postaci Michała Rawity Witanowskiego (1858-1943), piotrkowskiego farmaceuty oraz regionalisty i krajoznawcy. Uczniowie wzięli udział w grze archiwalnej "Przystanek Rawita". W ramach gry mogliśmy odbyć archiwalną podróż w czasie rozwiązując kolejne zadania nawiązujące do zainteresowań i pasji Michała Rawity Witanowskiego. Zadania były zlokalizowane w różnych miejscach budynku Archiwum Państwowego przy ul. Jerozolimskiej 29 w Piotrkowie. Dziękujemy za gościnę.
Opracowała K.Rudnicka
Salon maturzystów to cykliczne spotkania młodzieży z przedstawicielami uczelni wyższych w kraju. 21 września uczniowie  VA, VB, VD/G wraz z opiekunami uczestniczyli w 17 edycji tych spotkań. Organizator – Uniwersytet Łódzki, Wydział zarządzania – zaprosił maturzystów 2024 na teren swojej uczelni w celu zapoznania z ofertą edukacyjną 14 największych ośrodków akademickich w Polsce.
Po ustalonym czasie pobytu na targach uczniowie VB i VD/G udali się do miejskiego ogrodu zoologicznego w Łodzi. ZOO zachwyciło swoją architekturą, mieszkańcami i atmosferą, co można zobaczyć w galerii zdjęć.
MWB
Powitaliśmy dzisiaj naszych uczniów i serdecznie przywitaliśmy pierwszaków. Bardzo się radujemy z faktu, że wybraliście nasz Ekonomik!!! Przed nami nowy rok szkolny pełen wrażeń! Trzymamy za Was kciuki!
Marcin Brzezowski  ucz .kl .IVG zajął I miejsce w konkursie fotograficznym "Symbole Narodowe w obiektywie" organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im.A.Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu.
84 lata temu wojska niemieckie zaatakowały II RP - początek II wojny światowej.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496