,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!"

- Finał Wojewódzki
W poniedziałek 7 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi Dawid Ingier 2C, jako jedyny uczeń z naszego miasta, brał udział w finale wojewódzkim konkursu ,,Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!". Oprócz zmagań z zakresu wiedzy, uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzali gmach biblioteki, a także wysłuchali wykładu dr Tomasza Toborka z OBEP IPN w Łodzi.  Konkurs zorganizowany przez parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości województwa łódzkiego, miał na celu przybliżenie młodym ludziom historii Żołnierzy Wyklętych. Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawował p. Piotr Bereska.

artykuł: p.P.Bereska