"Znak krzyża" - pełna wzruszeń opowieść

_DSC7055

Uczniowie klasy 2C wraz Siostrą Sebastianą przygotowali oryginalną sztukę pasyjną „Znak krzyża”.  – Wspaniała inscenizacja i gra młodych aktorów. Przedstawienie miało na celu przygotowanie nas do duchowego przeżycia świąt wielkanocnych.
Spektakl, poprzedzony piękną i nastrojową piosenką wykonaną przez nasze zdolne uczennice, zamknięty śpiewem naszych wspaniałych aktorów z 2c.
„Znak krzyża” Pełna wzruszeń opowieść o rodzinie cieśli, wykonawcy krzyża, do którego – jak okazuje się później – został przybity Jezus.  W piękny sposób ukazana została rozterka ludzi, którzy wykonali krzyż Chrystusa i rozpacz gdy dowiedzieli się, że przyczynili się do śmierci Jezusa. Mogliśmy wyciągnąć wnioski do rachunku sumienia, - popełniając grzechy, w pewien sposób uczestniczymy w krzyżowaniu Pana Jezusa. Jest jednak nadzieja, bo na końcu okazuje się, że Jezus przez krzyż dał światu zbawienie. Święto Zmartwychwstania ma nam  przypomnieć, o Bożym miłosierdziu, gdyż wszycy pragniemy go doświadczyć.
ms