ZADUSZKOWE PEREGRYNACJE W CZASIE I PRZESTRZENI

wędrówka po cmentarzach
W piękny listopadowy dzień uczniowie klasy 3f wraz z opiekunami odwiedzili cmentarz w Piotrkowie Trybunalskim. Wędrówkę rozpoczęli od zapalenia znicza na pomniku Powstańców Styczniowych z 1863 r. Następnie pogrążyli się w zadumie nad zbiorowymi grobami żołnierzy poległych w obu wojnach światowych XX wieku. Później młodzież odwiedziła najcenniejsze i najpiękniejsze nagrobki starego cmentarza. Wzrok przykuł pomnik dzieci Kańskich z 1873 r., dłuta Juliana Faustyna Cenglera. W czasie spaceru po nekropoliach słuchaliśmy interesujących opowieści, dotyczących historii piotrkowskiego cmentarza.

A. Skulska