Wyjście do kina Helios

A134C8DD-962B-4179-B4E3-62A6C5A4C242
 "MISTRZ" - dramat biograficzny, reż. Maciej Barczewski

"Są takie chwile, gdy rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością"
                                                                    Tadeusz Pietrzykowski

20 września 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjściu do kina „Helios”  na dramat biograficzny zatytułowany „MISTRZ” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Film przedstawia historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który w miejscu zagłady – niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau ocalił swoje życie, a tym samym stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.
Film wywołał niemałe wzruszenie wśród widowni, która nagrodziła go spontanicznymi brawami.

Opracowała: Marta Ostrowska-Rokita

"