Wycieczka do Poznania i Berlina

393806143_823778836417477_3175268474818959401_n
W dniach 25-27 października uczniowie naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do Poznania i Berlina.
Pierwszego dnia odwiedzili Poznań, gdzie podziwiali Stare Miasto oraz Koziołki- jedną z atrakcji poznańskiego Ratusza. W samo południe Koziołki wychodzą ze środkowej wieżyczki i przez minutę trykają się rogami. Kolejny punkt to Muzeum Rogalowe, gdzie młodzież miała okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego Poznaniaka. Było naprawdę smacznie i wesoło. Drugi dzień to najistotniejszy punkt wycieczki, czyli Berlin- jego historia i najważniejsze miejsca: fragmenty Muru Berlińskiego, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, Wyspa Muzeów, Brama Brandenburska, Reichstag, ulica Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta, Katedra św. Jadwigi, Pomnik Pamięci Ofiar Holocaustu, Kościół Pamięci, słynny bulwar handlowy Kurfürstendamm. Te dzień przyniósł im dużą dawkę wiedzy, ale również i emocji związanych z historią Muru Berlińskiego. Ostatni dzień był ucztą dla relaksu i zabawy. Był to pobyt w Tropical Islands niedaleko Berlina. Miejsce to łączy w sobie mnóstwo rozmaitych atrakcji: relaks na plaży Morza Południowego, spacer po Wiosce Tropikalnej wzdłuż budowli wzorowanych na perłach architektury z dalekich krajów, imponująca zjeżdżalnia wodna i wiele innych ciekawostek. W Tropical Islands nie było czasu na nudę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu. A za rok może Drezno albo Wiedeń??? Kto wie?