VII Piotrkowski Konkurs Wiedzy o Sporcie

dsc0819-1280x768-1509962262
konkurs rozstrzygnięty
W minioną sobotę w naszej szkole odbył się VII Piotrkowski Konkurs Wiedzy o Sporcie. Pytania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy dotyczyły zarówno piłki nożnej, jak i lekkoatletyki czy sportów zimowych. Zmagania przebiegły w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy napisali test, a następnie osiem osób z najlepszymi wynikami przystąpiło do rundy finałowej.
Główna rywalizacja odbywała się w parach - osoba, która udzieliła większej ilości poprawnych odpowiedzi przechodziła kolejno do półfinału i finału. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 30 osób, w tym dzieci. Nagroda główna w konkursie, bilet na mecz towarzyski Polska - Urugwaj trafiła do Damiana Pawulskiego, który sportem interesuje się od dziecka. Specjalne upominki dla uczestników przygotował także wybitny polski średniodystansowiec, Adam Kszczot.
Na szczególną uwagę zasługuje postawa naszego ucznia - Jakuba Adamczyka, który wykazał się bardzo szeroką wiedzą i zajął w konkursie  II miejsce.
Serdecznie gratulujemy !!!
Współorganizatorem konkursu był Urząd Miasta Piotrkowa oraz OZPN, który ufundował nagrodę główną.