Sukces Ekonomika podczas Europejskiego Dnia przywracania Czynności Serca

DSC_0859Z
W dniu 19 października 2023 roku siedmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Oliwia Fogiel, Julia Karaś, Zuzanna Mieszek, Oliwia Pietrzak, Małgorzata Rogalewicz, Weronika Smużna, Agata Wnuk, wraz z opiekunem - panią Justyną Zawadą, uczestniczyła w obchodach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Uroczystość została zorganizowana przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3. Uczniowie ze szkoły goszczącej przedstawili zarys historyczny tego dnia oraz podstawy teoretyczne szeroko pojętej pierwszej pomocy, poprowadzili również gimnastykę dla wszystkich uczestników. Ratownicy z Drużyny Strzeleckiej 1031przeprowadzili instruktaż resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość przećwiczyć RKO pod nadzorem prelegentów.
Punktem kulminacyjnym był quiz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, wykonywany indywidualnie przez każdego uczestnika. Uczniowie z naszej szkoły okazali się najlepsi – zdobyli pierwsze miejsce w tej konkurencji. Nagrody, ufundowane przez Europe Direct, wręczyła pani Małgorzata Kociniak - koordynator Punktu Informacji Europejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.