„Olimpijskie” zmagania z wosu

IMAG2414_BURST003
Olimpiada z Wiedzy o Polsce
    W minioną sobotę (16.01) uczennice naszej szkoły Aleksandra Drozdek 3F oraz Monika Rymarz 2F brały udział w etapie okręgowym LVII Olimpiady z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który odbył się na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych na Uniwersytecie Łódzkim. „W I etapie wyzwaniem testu było wypracowanie, ale tym razem zaskoczyć mogło bardziej politologiczne podejście do zagadnień z jakich powstały pytania” - zgodnie stwierdziły Aleksandra i Monika. Ostatecznie jednak zabrakło niewiele w awansie do zawodów centralnych. „Jestem bardzo zadowolony z osiągnięcia uczennic. Udowodniły sobie oraz nam, że Ekonomik może bez kompleksów konkurować z najlepszymi liceami w województwie łódzkim. Wierzę, że będzie to dla nich impuls, by w przyszłym roku osiągnąć cel jakim są zawody centralne.” -  podkreślił opiekun mgr Piotr Bereska.

Autor: Karolina Tomaszewska 2F