Nasz udział w otwarciu AKL w CD Kaufland

_DSC6151

Na zaproszenie Mateusza Staniszewskiego dyrektora Centrum Dystrybucyjnego Kaufland w Rokszycach  przedstawiciele szkoły  Rafał Pietras i Małgorzata Wochyń-Biernacka wraz z uczniami , uczestniczyli w otwarciu nowej części obiektu jakim jest magazyn AKL Automatischem Kleinteilelager. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał osobiście m.in. Prezes Kaufland Gunar Gűnter.
Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości wszyscy przeszli kolejno przez magazyn tradycyjny, magazyn HRL  (High – bay, w którym można składowa nawet 42 tys. palet) aż do nowego magazynu składowania drobnicowego AKL. Szef tej części obiektu Tomasz Kuchta, dokładnie przedstawił funkcjonowanie  strefy pakowania, zwracając uwagę na techniczne nowości zastosowane w tej nowej technologii magazynowej. Mnogość czujników laserowych, sterowników i przeróżnych urządzeń wywarło ogromne wrażenie na zaproszonych gościach. Kolejnym miejscem , w którym zatrzymaliśmy się była strefa kompletacji . To jedno z najlepiej zaprojektowanych miejsc po względem ergonomii , by zapewnić pracownikom wysoki komfort pracy.
Punktem kulminacyjnym był nietuzinkowy pokaz iluminacji świetlnych, który zaskoczył zwiedzających.  Nad  głowami gości gra świateł laserów, kolorów i doskonała muzyka elektroniczna a w tle przemieszczające się wózki do składowania wewnętrznego odznaczające się migającymi diodami, wywołały nieprawdopodobne wrażenie na uczestnikach.
Ostatnim punktem uroczystości była krótka przemowa Prezesa Kaufland Gunara Gűntera. Wszystkie nowe rozwiązania przypisał coraz większym oczekiwaniom klientów, większej ilości artykułów a wszystko to, by zapewnić dostępność produktów według ciągle zmieniających się potrzeb konsumentów.
Ważnym elementem tego wydarzenia był niemały udział naszych uczniów, którzy wykonali doskonałą prezentację funkcjonowania AKL w postaci filmu pokazowego.  Robert Tarnowski, Kacper Nowakowski, Daniel Michalak wraz z nauczycielem Rafałem Pietrasem otrzymali liczne wyrazy uznania i podziękowania za profesjonalną prezentację.
Życzymy kolejnych udanych inwestycji CD Kaufland.
MWB