Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5
w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum Ekonomiczno-Handlowe w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2024 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2024

Ku pamięci zmarłych...

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
image_67235329 (1)
W dniach 27 października oraz 28 pażdziernika 2022r. uczniowie z klasy 1B,D,H oraz 3B  wybrali się z wychowawcami na cmentarz, celem uczczenia pamięci zmarłych.
Młodzież wspólnie z paniami pomodliła się i zapaliła znicze przed pomnikiem upamiętniającym bohaterów poległych w latach okupacji. Uczniowie mogli w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą mieszkańców poległych podczas II Wojny Światowej. 
W czasie wycieczki uczniowie poznawali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. 
Na koniec uprzątnęliśmy liście z grobów nieznanych żołnierzy.
Ponadto, w związku z nadchodzącym świętem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym w dniu 28.10 przedstawiciele  koła historycznego EKONOMIKA zapalili znicze na cmentarzu przy pomniku Powstańców Styczniowych1863 roku, na grobach żołnierzy AK i nieznanego żołnierza I i II wojny światowej. Odwiedzili także grób   legendarnego Cichociemnego Adama Trybusa. Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.  
powrót