Ekonomik w telewizji

IMG_20180319_101649

W dniu 19 marca młodzież naszej szkoły miała okazję poznać „od kuchni” pracę w telewizji. Klasa III K/R, III C oraz trzy uczennice klasy II F wraz z opiekunami wzięły udział w nagraniach czterech odcinków  teleturnieju „Koło Fortuny” emitowanego codziennie w TVP2. Jak mówi młodzież praca w telewizji wcale nie jest tak łatwa jakby się z pozoru wydawało. Nagranie bowiem czterech półgodzinnych odcinków programu trwało ponad 8 godzin. Była to jednak niesamowita przygoda i dla większości uczniów jedyna szansa na zapoznanie się z pracą w tym nadal najpopularniejszym medium. Nagrania odbywały się w jednej z sal najnowszego studio ATM w Warszawie. W tym samym miejscu nagrywane są m. in. takie programy jak „The voice of Poland” czy „Dancing whit the Stars – Taniec z Gwiazdami”. Oprócz obserwacji gry i rywalizacji zawodników teleturnieju, młodzież mogła również przyjrzeć się technicznym aspektom pracy na planie, takim jak przygotowanie do nagrań, animacja widowni, czy pracy z profesjonalnym sprzętem studyjnym. Młodzież została bardzo gościnnie i miło przyjęta przez całą ekipę programu a zwieńczeniem wizyty było wspólne zdjęcie z prowadzącymi teleturniej Rafałem Brzozowskim oraz Izabellą Krzan. Wszystko oczywiście na planie i w scenerii programu.
Odcinki od 206 do 209, w których gościła piotrkowska młodzież będzie można obejrzeć w TVP 2 w drugiej połowie kwietnia.
M.R.