Ekonomik w świecie komiksu i narracji.

400984060_1740608756364497_630518897149043925_n
Jesteś miłośnikiem czytania książek, być może twierdzisz, że komisy nie są pełnowartościową literaturą? Co mogą zaoferować strony z mnóstwem obrazków i niewielką ilością tekstu? Między innymi odpowiedzi na takie pytania szukali uczniowie klasy 1A, którzy odwiedzili niedawno Centrum Komiksu i Narracji w Łodzi.
Młodzież wraz z opiekunami mogła poczuć namiastkę "przeniesienia się" do lat 80-tych XX wieku i doświadczyć form rozrywki tamtego czasu. Gry na pierwszych komputerach domowych Atari, Commodore, automatach do gier, przysporzyły duuuużooooo emocji i wrażeń. Było fantastycznie.
To jednak nie wszystko!!! Czekały na nich suberbohaterskie atrakcje i komiksy. Taka wyjatkową okazję była możliwość podziwiania wystawy twórczości wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Prace "ojca" Thorgala, Yansa, czy Kapitana Żbika oczarowały wszystkich i wzbudziły wspomnienia z dzieciństwa wśród opiekunów dyrektora Piotr Bereski, pani psycholog Karoliny Zbrożek i wychowawcy klasy 1A pani Moniki Poźniak.