WYCIECZKA KLAS 3B I 3C

PAŁACE, OGRODY I TEATR
W dniu 15 września 2021 r. uczniowie klasy IIIB i IIIC, pod opieką p. Małgorzaty Wochyń-Biernackiej, Marty Stobieckiej oraz Anny Kaźmierczak, wybrali się na wycieczkę do Muzeum w Nieborowie i Arkadii.
W Nieborowie mogliśmy podziwiać piękny pałac Radziwiłłów oraz barokowy ogród w stylu francuskim z końca XVII w., w którym dominują rodzime gatunki drzew. W Arkadii zaś zauroczył nas Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej, w którym do dziś zachowały się pozostałości jej śmiałych wizji i kaprysów. Zachwyt wzbudziły w nas m.in. Przybytek Arcykapłana, Świątynia Diany (Miłości, Mądrości), Grota Sybilli, Grobowiec na Wyspie Topolowej, Domek Gotycki, Grobowiec Złudzeń. Spacerom po ogrodach sprzyjała piękna pogoda.
Wieczorem zaś, na godz. 19:00 poszliśmy na spektakl „Boże mój” w Teatrze im. S. Jaracza. Sztuka dała nam wiele do przemyślenia.
Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszyscy dobrze się bawili.

Opracowała: Anna Kaźmierczak