#Szkoła pamięta 2023

Obraz3

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach wychowawczych poświęconych tej tematyce. Odwiedzali cmentarz w Piotrkowie Trybunalskim oraz miejsca pamięci, by zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą mieszkańców poległych podczas II Wojny Światowej. Uczniowie mogli w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści kierownika wycieczki na temat przeszłości naszej ojczyzny i naszego regionu.

dyplomszkolapamieta2023 (pdf) 0.69mb, (Pobrań: 22)