Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

20220328_132726
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów W dniu 28 marca br. uczniowie klas 1B i 2 B mieli okazję spotkać się z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta, panem Łukaszem Mycką. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw przysługujących kupującemu i obowiązków spoczywających na sprzedawcy. Uczniowie dowiedzieli się na co zwracać uwagę podczas zakupów, czym się różni reklamacja z tytułu rękojmi od reklamacji z tytułu gwarancji oraz jakie strategie stosują sprzedawcy, aby uniknąć odpowiedzialności za wadliwy towar. Pan Rzecznik wyjaśnił także, jak bezpiecznie dokonywać zakupów na odległość i poza lokalem przedsiębiorcy. Uczniowie, jak i ich opiekunowie mieli okazję zadać Panu Rzecznikowi pytania, dotyczące zakupu wadliwych towarów lub usług. Uczniowie 1B i 2 B wiedzą już, że warto być świadomym konsumentem i gdzie się zwrócić , gdy ich konsumenckie prawo zostanie naruszone. Spotkanie odbyło się w ramach lekcji Obsługi klienta (kl.2B) i podstaw przedsiębiorczości (kl.1B), a ich organizatorem była p. Agnieszka Kłosowicz.
Opracowałą: Agnieszka Kłosowicz