Spotkania z Mistrzami w piotrkowskim EKONOMIKU

Wicemistrz Adam Kszczot
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5, czyli popularny piotrkowski Ekonomik, gościł 3 października słynnego polskiego lekkoatletę Adama Kszczota, olimpijczyka, członka Grupy Sportowej Orlen. Wizyta jednego z naszych najlepszych biegaczy rozpoczęła cykl "Spotkania z Mistrzami".
Adam Kszczot, specjalista w biegu na 800 metrów, urodził się w Opocznie, a swoje szkolne dzieciństwo spędził w Błogich Rządowych i Mniszkowie, gdzie odkryto Jego niesamowity talent. Dziś Adam Kszczot jest dwukrotnym Mistrzem Europy w biegu na 800 metrów, trzykrotnym Halowym Mistrzem Europy oraz dwukrotnym Mistrzem Świata na tym samym dystansie.
Z piotrkowską młodzieżą Adam Kszczot podzielił się swoimi doświadczeniami sportowymi oraz życiowymi. Głównym tematem spotkania była motywacja w dążeniu do wyznaczonych celów. Spotkanie odbywało się w ciepłej, humorystycznej atmosferze, a wspaniała opowieść o codziennym życiu, ciężkich treningach i ciągłym pokonywaniu własnych słabości wywołała wśród młodzieży ogromny aplauz. Adam Kszczot udowodnił młodzieży, że nie ma znaczenia skąd się pochodzi, gdzie się urodziło, ale najważniejszy jest cel, do którego chce się dojść a także praca i wysiłek, który wkłada się w jego osiągnięcie. Wtedy, żadna droga nie jest zamknięta , a każdy cel staje się realny.