Przystawka kulturalna

Daniel Baum
Od dawna rodziła się w nas potrzeba większego kontaktu z kulturą. Uznaliśmy, że nie wystarcza nam już obcowanie z nią w standardowym wydaniu, chcemy ją odkrywać, a naszymi odczuciami dzielić się z innymi. W ramach powstałego w naszej szkole nowego koła zainteresowań „Apetyt na kulturę” wybraliśmy się niedawno na wystawę rysownika, grafika i storyboardzisty Daniela Bauma „Realizm w malarstwie. Malarstwo w komiksie” w Ośrodku Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8 w naszym mieście. To co zobaczyliśmy zaskoczyło nas bardzo pozytywnie. Zaprezentowane tam prace pochodziły m.in. z wystawy „Comix’sage. Zmienność relacji, interaktywność”, a także stanowiły cykl ilustracji i rysunków do filmu dokumentalnego „Ikony srebrnego ekranu” o Stanisławie Mikulskim i innych gwiazdach kina PRL.
Ciekawym dopełnieniem tego spotkania ze sztuką była wystawa zdjęć autorstwa: Barbary Sadurskiej, Anny Skibickiej, Pauliny Adaszek, Mariusza "Marchewy" Marchlewicza, które pokazywane były w ramach Piotrkoff Art Festival. Artyści w różny sposób uchwycili piękno tatuaży, udowadniając przy okazji, że ta ozdoba ciała nie jest dla każdego. Zdjęcia z obu wystaw są do obejrzenia w galerii.

Tekst: Karolina Tomaszewska 2F, mgr Piotr Bereska
Zdjęcia: Monika Rymarz 2F