Poznań

gr1
Na miły początek roku szkolnego :)
W dn. 04-05.09.2016 nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w wycieczce 2-dniowej do Poznania. Zwiedziliśmy po drodze pałac w Rogalinie, gdzie można było podziwiać wspaniałe wnętrza pałacu Raczyńskich oraz park ze starymi dębami, które są pomnikami przyrody. Następnie podjechaliśmy do Kórnika, gdzie przewodnik oprowadzał nas po zamku, w którym mieści sie obok zabytkowych wnętrz biblioteka rodowa Działyńskich, należąca obecnie do Polskiej Akademii Nauk.
Sam Poznań zrobił na nas duże wrażenie. Zarówno Starówka nocą, jak i w ciągu dnia zostawia niezapomniane wspomnienia. Przesympatyczny przewodnik przybliżył nam historię nie tylko miasta, ale i chrztu Polski. Mogliśmy podziwiać jeden z siedmiu cudów Polski czyli mural trójwymiarowy pt.: Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle". Trzeba przyznać, że to robi wrażenie!  Na zakończenie mogliśmy poznać historię Ostrowa Tumskiego w Poznaniu zwiedzając Bramę Poznania ICHOT.