Pamięci Niepodległym

„Dzisiaj wielka jest rocznica -
       jedenasty listopada!...
       Tym, co zmarli za Ojczyznę,
       hołd wdzięczności Polska składa.”
       Delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 oddała hołd w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas uroczystości zorganizowanych przez władze miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Braliśmy udział w uroczystej mszy świętej w kościele oo. Bernardynów, wysłuchaliśmy przemówienia Pana Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego i złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
 Jesteśmy pełni podziwu dla uczniów, którzy mimo złej pogody chcieli przyjść, by w imieniu naszej szkoły złożyć hołd poległym.
Uczestnicy:
Dyrektor Joanna Białaczewska