‘’JEŚLI ZAPOMNĘ O NICH TY BOŻE NA NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE’’ Adam Mickiewicz

393749418_863880301664276_2185799406250280775_n
23 października 2023r.  uczniowie z klasy 2B,D,H wybrali się z wychowawcami Dorotą Cieślak i Małgorzatą Giler na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych.
Młodzież wspólnie z paniami pomodliła się i zapaliła znicze przed pomnikiem upamiętniającym bohaterów poległych w latach okupacji.
Uczniowie mogli w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą mieszkańców poległych podczas II Wojny Światowej.
W czasie wycieczki uczniowie wzięli udział w grze dydaktycznej – każda grupa otrzymała plan starego rzymskokatolickiego cmentarza w Piotrkowie Tryb.
Zadanie polegało na odnalezieniu grobu i uprzątnięcie liści. Drużyna, która znalazła najwięcej grobów zajęła 1 miejsce.
Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.
Na koniec uprzątnęliśmy liście z grobów nieznanych żołnierzy.