EKOLOGIA W EKONOMIKU

ajax,download,6

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje program edukacji ekologicznej w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018”. Cały koszt projektu wynosi 23085 zł, z czego dotacja WFOŚiGW w Łodzi wynosi 19622 zł, zaś wkład własny szkoły to 3463 zł. W ramach realizacji programu zostaną zakupione aparaty fotograficzne, pyłomierz, dron oraz piloty do testów. Będą zorganizowane dwie wycieczki dla młodzieży naszej szkoły do kopalni w Bełchatowie z wjazdem do wykopu oraz terenowe warsztaty fotograficzno-ekologiczne na terenie Sulejowskiego i Przedborskiego PK. Ponadto w miesiącu marcu ruszy konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych i Ekonomika pt. Złap smoga trybunalskiego i zamknij go w kadrze. Dla uczniów gimnazjum odbędą się stacjonarne warsztaty fotograficzno-ekologiczne, zakończone konkursami ekologicznymi. Dzięki realizacji tego programu młodzieży naszej szkoły oraz gimnazjalistom zostaną przybliżone zagadnienia związane ze stanem, zanieczyszczeniem oraz ochroną powietrza.