Andrzejki w Ekonomiku

401265066_1786879548482208_7147573245099500469_n
W dniu 30.11.2023r. w naszej szkole została zorganizowana Andrzejkowa impreza edukacyjna. Składała się ona z 3 stacji uczenia się poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie. Pierwsza z nich to "Andrzejkowe warsztaty komiksu
i ilustracji w Ekonomiku" z ambasadorką firmy Rystor, Anitą Majewską. Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki concept artu, story boardu, wykorzystania narzędzi AI w pracy kreatywnej a na końcu stworzyli swój mały komiks . Dowiedzieli się również jak fotografia wpływa na pracę projektową i kreatywna.
W drugiej części uczestnicy mieli okazję do kształtowania logicznego myślenia i kreatywności podczas konkursu matematycznego zorganizowanego pod hasłem Dzień Pitagorasa. Pokazaliśmy jak emocjonująca i ciekawa może być matematyka, a do rozwiązywania zadań nie zawsze potrzebna jest wybitna wiedza matematyczna, ale  otwarty umysł i chęć do pracy. Pokazaliśmy jasną stronę tej nauki… Po przypomnieniu uczniom, że Pitagoras i jego uczniowie stworzyli fundament współczesnej numerologii zaprosiliśmy wszystkich na wspólne wróżby.

Pierwsza z nich to "Andrzejkowe warsztaty komiksu i ilustracji w Ekonomiku" z ambasadorką firmy Rystor panią Anitą Majewską. Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki concept artu, story boardu, wykorzystania narzędzi AI w pracy kreatywnej a na końcu stworzyli swój mały komiks . Dowiedzieli się również jak fotografia wpływa na pracę projektową i kreatywna.