Pierwszy etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

IMG20231108130149zz
Dnia  7 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało „Kapitał społeczny w procesie gospodarowania”.
Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Olimpiada należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zasilają szeregi kadr menedżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej. Laureaci Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są przyjmowani na kilkadziesiąt wyższych uczelni z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Część uczelni stosuje również preferencje dla finalistów Olimpiady. Ponadto laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik administracji i technik organizacji reklamy. Zwolnienie z egzaminu zawodowego jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku.

Olimpiada składała się z 3 części:
1.   test;
2.   zadanie z podstaw ekonomii;
3.   pytanie opisowe.

W Olimpiadzie wzięło udział 7 uczniów z naszej szkoły:
 z klasy 2a
- Balasińska Nicola