EKONOMIK – to nie tylko nauka, ale i rozwijanie pasji

432314651_372315478977086_5139395811645164048_n
EKONOMIK TO NAJLEPSZY WYBÓR - 15 marca 2024r. przekonało się o tym wielu ósmoklasistów. Podczas Dnia Otwartego, uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego oraz całego powiatu piotrkowskiego zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły,  uczestniczyli w zajęciach, ćwiczeniach, konkursach i prezentacjach zawodów.
Zwiedzając pracownie zawodowe zawarli wiele znajomości, poznali kolegów i koleżanki.
Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji nie tylko związanych w promocją zawodów: technik ekonomista, technik logistyk, technik fotografii i multimediów, ale również z prezentacją wymiany uczniów ze szkołą w Esslingen, zagadek matematycznych, krzyżówek, quizów, projektowania brył oraz anglojęzycznego ESCAPE ROOMU. Swoją działalność zaprezentowało również koło teatralno- dziennikarskie, które wprowadziło młodzież w świat magii i elegancji. Dzięki uprzejmości Salonu Sukien Ślubnych i Wieczorowych AlexJa z Łowicza dziewczyny przygotowały pokaz mody ślubnej i wieczorowej. Wszystko odbyło się w pięknej scenerii.
Wspólnie w klasami technik fotografii i multimediów animowany LEONARD opowiedział o najlepszej🥇 szkole w mieście: EKONOMIKU👏👏👏... Zwrócił uwagę na WIELOZADANIOWOŚĆ & problem MULTISCREENINGU wśród młodzieży. Zorganizowali konkurs fotograficzny i zajęcia camera obsura. W pracowni projektów multimedialnych w kilku prostych krokach poznali podstawy Photoshopa i samodzielnie zrobi swój pierwszy efektowny fotomontaż.
W tym dniu nie zabrakło również sportu. Uczennice klasy technikum ekonomicznego przedstawiały układy taneczne i wszystkich chętnych uczyły tańca nowoczesnego. Nasz radiowęzeł też nie nudził.  Profesjonalnie przygotowana reklama radiowa i muzyka umilała czas naszym młodszym kolegom.

Na medal spisali się wszyscy nasi uczniowie, którzy oprowadzali grupy zwiedzających i pomagali w prowadzeniu zajęć. Serdecznie Wam za to dziękujemy!!!.
                       Cieszymy się z tak dużego zainteresowania Ekonomikiem wśód młodzieży klas ośmych!
                       Wszystkim życzymy powodzenia na egzaminach…i cóż…do zobaczenia we wrześniu! 😁👍

Czytaj w mediach o tym wydarzeniu: