1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

image_6483441 - 2023-03-01T122954.900
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Dzis uczniowie Ekonomika : Amelia Robak IV B ,Wiktoria Kapusta IV H  ,Sebastian Sąciński IV A ,Antoni Walasik oraz Wojciech Skawarkowski IIR ,Kacper Misztela IG wzięli udział w I etapie regionalnym konkursu: "Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę"- pod patronatem pana Posła Roberta Telusa. Dzisiejszy konkurs przeprowadzili: pan Dyrektor ZSP- Piotr Bereska wraz z Dyrektorem Biura Poselskiego - Rafałem Skoczylasem. Do II etapu konkursu w Opocznie dnia 13.03 zakwalifikowali się : Wojciech  Skwarkowski- I miejsce -po zaciętej dogrywce i rywalizacji Sebastian Sąciński II miejsce oraz Antoni Walasik III miejsce.Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy naszej młodzieży.
Uczennica naszej szkoły Weronika Grzybowska  IIG  zaangażowała się w opracowanie plakatów okolicznościowych  Żołnierzy Niezłomnych także z naszego regionu np. postaci Cichociemnego Adama Trybusa ps."Gaj".Cześć i chwała bohaterom. Opracowała: K.Rudnicka