W dniach 11 - 18 kwietnia 2015 r. młodzież naszej szkoły już dwunasty raz  uczestniczyła w wymianie uczniów ze szkołą partnerską John-F.-Kennedy Schule z Esslingen.
W ramach tygodniowego pobytu grupy niemieckiej w Polsce pokazaliśmy gościom nasze miasto i szkołę. Młodzież wzięła również udział w trzech wycieczkach do Warszawy, Łodzi i w Góry Świętokrzyskie.
W Warszawie zwiedziliśmy wspólnie Muzeum Powstania Warszawskiego, a potem w czasie spaceru podziwialiśmy najpiękniejsze zakątki Starego Miasta.
W Łodzi pokazaliśmy naszym gościom piękne secesyjne kamienice Pietryny, zwiedziliśmy Muzeum Miasta Łodzi w Pałacu Poznańskich i miło spędziliśmy czas wolny w „Manufakturze”.
W Górach Świętokrzyskich zwiedziliśmy klasztor Święty Krzyż, w Tokarni lepiliśmy garnki i wycinaliśmy serwetki.
Ostatnim punktem programu, na życzenie naszych gości, był obóz koncentracyjny w Oświęcimiu-Brzezince.
Naszych przyjaciół z Esslingen pożegnaliśmy na lotnisku w Balicach.

Schüleraustausch 2015

Wir freuen uns auf Euren Besuch! Vom 11.04. bis zum 18.04.2015 nehmen unsere Jugendlichen schon zum zwölften Mal am Schüleraustausch mit unserer Partnerschule aus Esslingen, John-F.Kennedy-Schule teil. Innerhalb des einwöchigen Aufenthalts der deutschen Gruppe in Polen möchten wir unseren Gästen unsere Schule und unsere Stadt zeigen. Die Schüler beteiligen sich auch an zwei Ausflügen nach Warszawa und Łódź. In Warszawa besuchen wir zusammen das Museum des Warschauer Aufstands und dann bewundern wir die schönsten Gassen der Altstadt. In Łódź machen wir einen gemeinsamen Stadtbummel in der Piotrkowska-Straße mit ihren schönsten Mietshäusern im Jugendstil und besichtigen den Palast von I.K. Poznański- das Museum für Stadtgesichte von Łódź, dann gehen wir in den revitalisierten Fabriken, heute ein Einkaufs-, Kultur- und Unterhaltungszentrum “Manufaktura”, spazieren. Wir hoffen auf eine unvergessliche und eindrucksvolle Woche!

wymiana (pdf) 0.74mb, (pobrań: 553)